FCI agility

 

 

 

 

 

 

 

  • Kui teil on soov maha laadida oma koera meeletu energia, parandada tema juhitavust, saada endale hästi liikuv ja rõõmus koer;
  • Kui teil on soov õppida ise ja õpetada oma koerale agilityt spordialana, mis on üheks koera aktiviseerimise viisiks;
  • Kui teil on soov jõuda poodiumile, siis teile sobiksid meie kooli poolt pakutavad agility trennid väga hästi.

 

Kui koeral on juba tekkinud mingi probleemkäitumine (eriti agressiivsus inimeste või koerte suhtes), siis me soovitame leida endale sobiv treener.

 

Agility trennis me kõigepealt otsime koerale sobiva motivatsiooni, õpime koeraga mängima ja õigesti koos vaba aega veetma.

 

Trennides pööratakse väga palju tähelepanu tehniliste asjade õpetamisele läbi positiivsete emotsioonide ja tulevase võistluskoera õige töömeeleolu loomisele. Koerajuht peab ise rajal palju liikuma ja koera kehakeele abil juhtima.

 

Enne trenni tuleku soovitame käia vaatamas

 agility võistlusi (võib ka internetis leida sellekohaseid videosid).

 

 

Soovitame põhjalikult uurida koolitaja tausta (läbitud koolitused, kogemused erinevate tõugudega, oma koertega tulemused spordis ja käitumine tavaelus, kasutatavad koolitusmeetodid jms) ning tema õpilaste tulemusi.

 

 

Agility on FCI (ehk rahvusvaheline) spordiala, kus saab võistelda saab nii Eestis, kui ka nt Soomes, Rootsis, Venemaal, Lätis, Leedus jne. Kuid enne võistlustele jõudmist peaks aastaid igapäevaselt koera treenima, sest töömaht ja nõudmised on väga suured.