FCI agility

Kui teil on soov maha laadida oma koera meeletu energia, parandada tema juhtivust, saada endale hästi liiguv ja rõõmus koer; või teil on soov õppida ise ja õpetada oma koerale agilityt võistlusalana, mis on üheks koera aktiviseerimise viisiks, ja teil on ka auahne soov võistlustel võita, siis teile sobiksid meie kooli poolt pakutavad agility trennid väga hästi.

 

Kui koeral on juba tekkinud mingi probleemkäitumine (eriti agressiivsus inimeste või koerte suhtes), siis me soovime leida endale sobiv eratreener.

Agility trennis me kõigepealt otsime koerale sobiva motivatsiooni, õppime koeraga 

mängima ja õigesti koos vaba aega veeta; väga palju tähelepanu trennides pööratakse läbi positiivsete emotsioone tehnilisju asju õppimisel ja tulevasel võistluskoeral õige töömeeleolu loomisel, koerajuht peab ise rajal palju liikuma ja koera kehakeele abil juhtima.

Enne trenni tuleku soovitame käia vaatamas

 agility võistlusi (võib ka internetis leida sellekohaseid videosid).

Soovitame põhjalikult uurida koolitaja tausta (läbitud koolitused, kogemused erinevate tõugude esindajatega, oma koertega tulemused spordis ja käitumine tavaelus, kasutatavad koolitusmeetodid jms) ning tema õpilaste tulemusi.

Agility on FCI (ehk rahvusvaheline) spordiala, võistelda saab mitte ainult Eestis, vaid ka Soomes, Rootsis, Venemaal, Lätis, Leedus jne. Kuid enne võistlustele jõudmist peaks aastaid igapäevaselt koera treenima, sest töömaht ja nõudmised on väga suured.