FCI Obedience

Kui teil on soov saada endale sõnakuulelik ja rõõmus koer, kes end ise hästi tunneb ja kellega ka teistel koertel ja inimestel on hea koos olla; või teil on soov õppida ise ja õpetada oma koerale sõnakuulelikkust võistlusalana, mis on üheks koera aktiviseerimise viisiks, ja teil on ka auahne soov võistlustel võita, siis teile sobiksid meie kooli poolt pakutavad sõnakuulelikkuse trennid väga hästi.

Kui koeral on juba tekkinud mingi probleemkäitumine (eriti agressiivsus inimeste või koerte suhtes), siis me soovitame leida endale sobiv eratreener.

 

Sõnakuulelikkuse trennis me kõigepealt otsime koerale sobiva motivatsiooni, arendame koolituses kasutatavaid instinkte, õppime koeraga mängima ja õigesti koos vaba aega veeta; väga palju tähelepanu trennides pööratakse koerale läbi positiivsete emotsioone tehnilisi asju õpetamisel ja tulevasel võistluskoeral õige töömeeleolu loomisel.

 

Enne trenni tuleku soovitame käia vaatamas sõnakuulelikkuse võistlusi (võib ka internetis leida sellekohaseid videosid). Soovitame põhjalikult uurida koolitaja tausta (läbitud koolitused, kogemused erinevate tõugude esindajatega, oma koertega tulemused spordis ja käitumine tavaelus, kasutatavad koolitusmeetodid jms) ning tema õpilaste tulemusi.

 

Sõnakuulelikkus on FCI (ehk rahvusvaheline) spordiala, võistelda saab mitte ainult Eestis, vaid ka Soomes, Rootsis, Venemaal, Lätis, Leedus jne. Kuid enne võistlustele jõudmist peaks aastaid igapäevaselt koera treenima, sest selle ala töömaht ja nõudmised on väga suured.